Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

1 października we Wrocławiu wystartuje nowe rowerowe wyzwanie – „W kółko kręcę”

Facebook

Akcja „W kółko kręcę” jest głównie skierowana do osób aktywnych zawodowo, studentów oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Akcja ma promować rower jako całoroczny środek transportu, który warto wybierać, jadąc do pracy czy szkoły.

 

Tłumaczy Ewa Macała, z zespołu ds. aktywnej mobilności BZM.

 

Pomysł na organizację rywalizacji rowerowej powstał po zaprzestaniu kontynuacji Europejskiego Wyzwania Rowerowego, w którym licznie i aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Wrocławia…

 

 

 

Mieszkańcy Wrocławia, którzy zdecydują się na podjęcie rowerowego wyzwania w ramach akcji „W kółko kręcę”, powalczą o atrakcyjne nagrody. Rywalizacja będzie odbywała się za pomocą mobilnej aplikacji. Najbardziej punktowane będą trasy z domu do pracy, do szkoły oraz na uczelnię. Dodatkowo, będzie można zdobyć punkty za przejechane kilometry i regularność w przejazdach.

 

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy pobrać aplikację…

I jak dodaje Mateusz Młodawski z Wheelme – również premiowane będą przejazdy w dowolne miejsca. Na podstawie tych punktów powstaną rankingi. Aplikacje uruchamiamy podczas wsiadania na rower, a ona automatycznie zlicza czas, km oraz dwutlenek węgla.

 

Co istotne taka rywalizacja może się odbywać m.in. dzięki temu, że Wrocław dosłownie stawia na rower. Do użytku oddane zostały już trasy dla rowerów na ul. Dworcowej, Komuny Paryskiej, Krasińskiego oraz fragment przy dawnym browarze na ul. Jedności Narodowej. Powstały również dwie zielone trasy – Krzywa Grobla (od Niskich Łąk do kładki Siedleckiej) oraz fragment Promenady Krzyckiej (na odcinku Borowska – Spiska)

 

 

Ważne w tym wszystkim jest również to, że nie chodzi tu o samo inwestowanie w infrastrukturę…

 

 

Informuje Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj