Radio Gra Wrocław

10. Nocny Wrocław Półmaraton. Co przygotowano podczas jubileuszowej edycji?

W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji Nocnego Wrocław Półmaratonu, czyli flagowej imprezy biegowej stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie organizuje Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Tegoroczny jubileuszowy bieg odbędzie się 15 czerwca o godzinie 22:00.

/materiały prasowe/Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Od eksperymentu do pięknej tradycji

Pierwsza edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu wystartowała w czerwcu 2013 roku. Gdy zrodził się pomysł, by imprezę zorganizować w nocy społeczność biegaczy nie kryła zdziwienia. To były pierwsze takie zawody w Polsce. Niestety, pomimo wysiłków organizatora i z przyczyn od niego niezależnych, zgoda na start nie została udzielona. Pomimo zakazu, kilka tysięcy zawodników wybiegło na ulice Wrocławia, a organizatorom nie pozostało nic innego, jak oczekiwać na sportowców na mecie z ciepłym posiłkiem i medalami. Właśnie w taki sposób zrodziła się flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska.

Przez lata Nocny Wrocław Półmaraton rozwijał się, przyciągając coraz większą uwagę i zainteresowanie zarówno biegaczy, jak i kibiców. Rok po roku, impreza stawała się symbolem sportowej pasji i piękna Wrocławia, przyciągając uczestników z całego świata. Tegoroczna lista startowa liczy już imponującą liczbę 12 tysięcy nazwisk z 30 różnych krajów. Co świadczy o globalnym zasięgu i prestiżu wydarzenia.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Jubileuszowa edycja imprezy przyciąga uwagę nie tylko ze względu na rekordowe zainteresowanie, ale także wyjątkowe atrakcje. Zawodnicy mają możliwość uczęszczania na bezpłatne treningi prowadzone przez doświadczonych trenerów, co stanowi dodatkowy wymiar w przygotowaniach do wyzwania na trasie. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, takich jak PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego, wyjątkowa ceremonia otwarcia czy szereg atrakcji, które przez całą sobotę będą się odbywać na terenie Stadionu Olimpijskiego, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Podczas półmaratonu, coś dla siebie znajdą nie tylko biegacze, ale także dopingujący ich mieszkańcy. Na trasie wydarzenia będą organizowane specjalne punkty kibicowskie, a na trybunach Stadionu Olimpijskiego – jak co roku, zasiądzie kilka tysięcy widzów.