Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

11 listopada we Wrocławiu. Było spokojnie

Facebook

Około 8 tysięcy osób uczestniczyło wczoraj (11.11.) w Marszu Narodowców, który przeszedł przez centrum Wrocławia. Podczas marszu było dość spokojnie. Ulicami miasta przeszła też Radosna Parada Niepodległości.

Pochód zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski z okazji 11 listopada odbył się pod hasłem „Razem przeciwko brukselskiej okupacji!”. Mimo, że marsz zorganizowany został z okazji Święta Niepodległości, uczestnicy skandowali głównie hasła antykomunistyczne i nacjonalistyczne.  Ok. godz. 19.00 uczestnicy marszu zgromadzili się przed pomnikiem Chrobrego przy ul. Świdnickiej. Po przemówieniach organizatorzy spalili flagę Unii Europejskiej.

Podniesienie biało-czerwonej flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego – tak rozpoczęły się oficjalne obchody Święta Niepodległości na wrocławskim Rynku. Po obchodach na pl. Gołębim z Rynku wyruszyła Radosna Parada Niepodległości. Na jej czele w dorożce jechał sam marszałek Józef Piłsudski. Nie brakowało uczestników przebranych w historyczne stroje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj