Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

11 listopada we Wrocławiu. Znamy harmonogram wydarzeń Święta Niepodległości

Facebook

Parada, potańcówka czy maraton? To tylko niektóre z wydarzeń, dzięki którym możemy celebrować Święto Niepodległości. Czego możemy się spodziewać?

fot. arcaion / pixabay.com

Radosna Parada Niepodległości

O godzinie 10, z placu Wolności rusza Parada. Uczestnicy podążać będą w kierunku Centrum Historii Zajezdnia, gdzie o godzinie 12, planowane jest wspólne odśpiewanie hymnu. W okolicach godziny 13 będzie można obejrzeć pokaz grupy tanecznej Wrocław oraz ponad sto mażoretek z pięciu grup, między innymi Prima ze Świdnicy, Mari Mar z Góry i Fart z Jaworzyny Śląskiej. Paradzie towarzyszyć będzie też Piłsudski w zabytkowym pojeździe z epoki. Goście Zajezdni będą też mogli bezpłatnie, tylko 11 listopada odwiedzić wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Odra most. Odra granica”.

WrocWalk Marathon 2022

Maraton polega na przejściu jednej lub każdej z tras spacerowych oraz zebraniu stempli potwierdzających obecność uczestnika w punktach informacyjnych, których rozmieszczenie pokazują mapy przekazane uczestnikom wydarzenia. W wydarzeniu weźmie udział około 2 tysięcy osób.

/Urząd Miejski Wrocławia

Potańcówka Niepodległości

Odbędzie się tradycyjnie na placu Wolności pod Narodowym Forum Muzyki – od godziny 10.30 do godziny 16:00. Z głośników popłyną krajowe szlagiery i hity, czyli polska muzyka, która łączy pokolenia. Całość poprowadzi DJ Ewelina Gra. W pobliżu potańcówki stanie strefa gastro i punkt informacyjny Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, gdzie uczestnicy WrocWalk Marathon będą mogli otrzymać wrocławskie pamiątki i zaznaczyć na mapie swoje miejsce zamieszkania.

Wyścigi konne na Partynicach – zakończenie sezonu

Siedem gonitw, w tym pięć w obsadzie międzynarodowej, 59 zgłoszonych koni, jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji-tak wygląda program ostatniego dnia sezonu na Partynicach ulicy Zwycięska 2. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30, start pierwszej gonitwy przewidziano na godzinę 11, natomiast międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Zamknięcia Sezonu rozpocznie się o 14.30. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych takich jak przejażdżki na kucykach oraz zawody „hobby horse”.

/Urząd Miejski Wrocławia

wROCK for Freedom

Na scenie Hali Stulecia, w ramach cyklu wROCK for Freedom, wystąpią legendy polskiego rocka. W tym Lady Pank i Kombii. Wydarzenie odbędzie się godzinach 17-21. Koszt biletów to 65 złotych. Bilety dostępne są na platformie ebilet.

Na łyżwach

Otwarte będą lodowiska Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej – od godz. 8 do 22. Obowiązuje cennik weekendowy. Pozostałe obiekty Spartana: pływalnia, siłownie, fitness, korty tenisowe również pozostają czynne.

/Urząd Miejski Wrocławia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj