Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

11 listopada – zakończenie sezonu wyścigowego na Partynicach

Facebook

71 koni, osiem gonitw, w tym: płaskie, płotowe i przeszkodowe, do tego międzynarodowa stawka jeźdźców na czele z tegorocznym zwycięzcą Wielkiej Pardubickiej, Pavlem Slozilem młodszym – tak wygląda program sportowy dwunastego, jednocześnie ostatniego, dnia sezonu wyścigów konnych na Partynicach.

Ponieważ czwartek to nasze święto narodowe nie zabraknie elementów patriotycznych – każdy kto skorzysta z usług gastronomicznych na terenie wyścigów otrzyma polską flagę lub wyścigowy kotylion w barwach narodowych. Na mityng organizatorzy zapraszają w czwartek 11 listopada od godz. 10:30. Pierwsza gonitwa wystartuje o 11.00, natomiast ostatnia, międzynarodowa gonitwa z przeszkodami o Nagrodę Zakończenia Sezonu, rozpocznie się o  godz. 15.05. Wstęp wolny.

Wyścigi – faworyci

Niepokonana na Partynicach w poprzednim sezonie Cosmic Magic wydaje się wracać do ubiegłorocznej formy – wygrała ostatnio Nagrodę Masiniego i będzie również główną kandydatką do zwycięstwa w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Jej rywalami będą m.in. czwarty w Crystal Cup Laverno, solidnie biegający Nick, dobrze w tym roku spisujący się Mobilization i niespodziewany zwycięzca Nagrody Galeriusa Felix.

Do małego rewanżu za Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego dojdzie w gonitwie z przeszkodami dla czterolatków – drugi wówczas Minister Wojny tylko o pół długości wyprzedził Norandę, a piąty z niedużą stratą był Darvil.

Z trzylatków, które rywalizowały w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, ponownie spotkają się Kontrargument, Salivano, Call Me Home i Błękitna Laguna, które zajęły miejsca trzecie, czwarte, piąte i szóste.

Starsze konie pobiegną w dwóch seriach gonitwy z płotami na dystansie 3400 m. W pierwszej nieźle radzący sobie w dużych gonitwach we Włoszech Piton des Neiges zmierzy się m.in. z będącym ostatnio w dobrej formie Sorreno. W drugiej podwójny zwycięzca z Wrocławia Carlito spotka się m.in. z Portorikosem, Molly Power i Hibernianem, które łatwo wygrały swoje ostatnie płotowe starty.

W stawce jest również Res Judicata, który w poprzednim sezonie dwukrotnie zwyciężył i raz był drugi w gonitwach z płotami.

Ciekawie jak zwykle zapowiada się rywalizacja dwulatków. Udane debiuty mają za sobą Storm In The Stars i Księżna Nocy. Nieźle w swoich pierwszych występach zaprezentowały się też Super Sztorm i Madam Agnes. Ze startu na start coraz lepiej spisują się Nebbiana i Kessi. W stawce jest również dwójka interesujących debiutantów – dobrze galopujący na treningach Sopot i ciekawego pochodzenia Version d’Haspel.

 

Wyścigowe święto + ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek

Z okazji Święta Niepodległości każdy kto skorzysta z usług gastronomicznych na terenie wyścigów otrzyma polską flagę lub kotylion w barwach narodowych. Poza ofertą foodtruckową organizatorzy przygotowali dla widzów tradycyjne menu, takie jak żurek czy bigos, nie zbraknie też grzanych napojów. Dodatkowo chętni będą mogli własnoręcznie upiec kiełbaski na ognisku, które zostanie rozpalone tego dnia na Partynicach.
Natomiast najmłodsi, jak zawsze, podczas trwania mityngu  będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach prowadzonych przez instruktorów Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice.

12 dzień sezonu wyścigowego 2021 – Nagroda Zamknięcia Sezonu
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
11 listopada (czwartek) godz. 10:30, wstęp wolny

  • 11.00 – start pierwszej gonitwy
  • 15.30 – koniec mityngu

Wyścigi można również obejrzeć online – transmisja od godz. 10:30 na torpartynice.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022