Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„111” ma pojechać… w listopadzie. Czy to już ostateczna data uruchomienia autobusu na Kminkową?

Facebook

Na linię MPK na Kminkową i Promenady Wrocławskie poczekamy co najmniej do 1 listopada. To efekt opóźnienia budowy pętli autobusowej, na której ma zawracać autobus. Dobra wiadomość jest taka, że na tym poślizgu skorzystają mieszkańcy.

Przypomnijmy – autobus „111” z Kminkowej przez Promenady Wrocławskie (Rychtalską) i plac Bema do placu Grunwaldzkiego miał pojechać już na początku września. Termin przesunął się na październik, a teraz – znów – na listopad. Jak dowiedzieliśmy się w od rzeczniczki Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, Ewy Mazur – ten dodatkowy czas firma ma wykorzystać na wprowadzenie poprawek, których do tej pory nie było w projekcie. Przede wszystkim – na ul. Kminkowej pojawią się trzy dodatkowe progi zwalniające. A słupy powstających tam latarni ulicznych mają zostać przesunięte poza chodnik, żeby zrobić więc miejsca pieszym.

To wnioski tamtejszej rady osiedla, do których miasto się przychyliło i zleciło dodatkowe prace firmie budowlanej. Dlatego też nie ma mowy o karze finansowej dla wykonawcy robót za zmianę terminu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj