Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

14-latek z Lwówka sprawcą ataku bombowego w Krakowie

Facebook

Myślał, że korzystając z telefonu komórkowego matki pozostanie anonimowy. Mowa o 14-latku z okolic Lwówka Śląskiego, chłopak chciał wszcząć alarm bombowy w Krakowie. W sobotę zadzwonił do dyżurnego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z informacją o znalezieniu bomby w Krakowie na ul. Niebieszczańskiego.

Szybko ustalono, że to nieprawda, bo takiej ulicy w Krakowie nie ma. Nastolatka zatrzymano, jak tłumaczył chciał zażartować i zaimponować swojemu koledze. Nie będzie mu do śmiechu, stanie przed sądem rodzinnym.

Przypomnijmy, że w świetle art. 224a kodeksu karnego: „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023