Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

18 zarzutów i areszt dla „fałszywego wnuczka”

Facebook

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował wyłudzić od jednego z mieszkańców Wołowa 25 tysięcy złotych. Wszystko działo się pod koniec ubiegłego tygodnia. Jeden z mieszkańców Wołowa odebrał telefon i został poproszony przez krewnego o pożyczkę, by uregulować zobowiązania w związku z wypadkiem drogowym.

Po pieniądze miał przyjść „znajomy”. Mężczyzna zachował zdrowy rozsądek i powiadomił o próbie wyłudzenia Policję. Na miejsce skierowano kilka patroli. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku rzekomego „znajomego”, który zgłosił się po odbiór pieniędzy. Okazało się, że jest nim 43-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie tego mężczyzny. 43-latek działał na terenie kilku powiatów: wołowskiego, złotoryjskiego i ząbkowickiego. Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023