StartKultura Wiadomości dnia

2-dniowy festiwal gier planszowych już w ten weekend we Wrocławiu

Goście wydarzenia będą mogli przekonać się, jak bogaty jest świat dzisiejszych gier planszowych i – być może – znaleźć dzięki temu nowe hobby. To także okazja dla fanów tego rodzaju rozrywki do zapoznania się z wydawniczymi nowościami:

– zapraszają Sylwia Welc ze stowarzyszenia Klub Kolseum i Maksymilian Żurman z Fundacji Manus, organizatorzy festiwalu. Jeżeli komuś wydaje się, że ten rodzaj rozrywki odchodzi do lamusa, to jest w dużym błędzie. Bo w planszówki gra co raz więcej osób, a tytuły nie dość, że są co raz bardziej skomplikowane – to jeszcze rośnie ich różnorodność:

Najbliższa edycja festiwalu to nie tylko granie w planszówki, ale także ich… podziwianie. Gratislavia włączy się w trwający w ramach ESK projekt „Przestrzenie dla piękna”, bo – jak się okazuje – na rynku gier istnieją na rynku takie pozycje wydawnicze, które mogą zainteresować miłośników sztuki:

Festiwal odbędzie się w sobotę i niedzielę (7-8.05) w Strefie Kultury Studenckiej na kampusie Politechniki przy ul. Hoene-Wrońskiego. Wstęp wolny. Organizatorzy spodziewają się co najmniej tysiąca gości.

Zostaw komentarz