Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

2 tys. wrocławian chce obwodnicy Psiego Pola

Facebook

2 tysiące osób złożyło podpisy za budową tzw. ulicy Nowolitewskiej, czyli – po prostu – obwodnicy Psiego Pola. To już kolejny raz, gdy społecznicy wystosowują do prezydenta Rafała Dutkiewicza petycję w sprawie drogi omijającej osiedle.

Ich zdaniem udzielając odpowiedzi na poprzednią – urzędnicy trochę się pomylili…

– mówi Mateusz Żak ze stowarzyszenia Nowy Wrocław. Niespełna dwukilometrowa trasa miałaby biec od Krzywoustego do Litewskiej. „Życie bez niej jest naprawdę trudne”, mówi radny osiedle Psie Pole – Zawidawie Norbert Szymkowiak:

Żak podkreśla, że mieszkańcy byli wyjątkowo zgodni co do tego, że trasa powinna istnieć – bo każdy z nich cierpi na tym, że osiedlowe zaułki Psiego Pola są traktowane jak arterie:

Pytanie tylko – ile to będzie kosztować podatników? Jak zapewnia Mateusz Żak – „dużo mniej niż twierdzi magistrat”:

Ale budowa Nowolitewskiej to tylko jeden z postulatów na rzecz upłynnienia ruchu na północno-wschodnich rubieżach Wrocławia…

– wyjaśnia radny Norbert Szymkowiak. A przecież jest jeszcze jedna sprawa, prawdopodobnie najważniejsza: budowa obiecywanego od dziesięcioleci tramwaju na Psie Pole. Przypomnijmy, że aktywiści zdążyli już rzucić wyzwanie: co będzie pierwsze – tramwaj na „Psiaku”, czy… człowiek na Marsie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj