Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

20 kilometrów torów zamiast mostu łączącego dwie dzielnice. Pomysł miejskich aktywistów

Facebook

Poczekać z budową mostu Wschodniego – a za pieniądze, które wydalibyśmy na tę przeprawę, wybudować wszystkie potrzebne Wrocławiowi torowiska tramwajowe. Taki jest pomysł miejskich aktywistów na rozładowanie korków w mieście.

Jak mówią, utrata szans na unijne dofinansowanie stawia pod znakiem zapytania sens przeprowadzania teraz inwestycji w przeprawę:

– mówi prezes stowarzyszenia Akcja Miasto, Jakub Nowotarski. „Mamy doskonały plan rozwoju tramwajów przygotowany przez specjalistę, prof. Kruszynę” – mówi i podkreśla, że – co niespotykane – nie spotkał się on z żadną krytyką. Ale cóż z tego, skoro miasto może nie zdążyć go zrealizować?

– tłumaczy Nowotarski. Prócz Akcji Miasto pod wnioskiem podpisało się m.in. Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia (TUMW). Aktywiści podkreślają, że nie są przeciwni budowie Alei Wielkiej Wyspy:

– wyjaśnia Piotr Szymański z TUMW. Przypomnijmy – miasto, przez błąd we wniosku, przegrało walkę o unijne dofinansowanie na budowę mostu Wschodniego. Miał nas on wynieść nas 120 mln złotych. Bez dotacji cena rośnie do co najmniej 380 mln złotych – które mielibyśmy zapłacić prywatnemu inwestorowi w ratach.

Co o wniosku aktywistów myśli prezydent Dutkiewicz? Niestety, we wtorek (17.01) nie mogliśmy skontaktować się z jego rzecznikiem. Wciąż czekamy na odpowiedź, przedstawimy Wam ją gdy tylko ją otrzymamy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj