Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

2016 rok na Dolnym Śląsku bezpieczniejszy niż poprzednie lata

Facebook

Policjantom udało się podsumować minione 12 miesięcy. Statystyki są obiecujące. Ogólnie liczba przestępstw w regonie spadła o 5% względem roku 2015. Największy spadek nastąpił jeżeli chodzi o liczbę zabójstw. W zeszłym roku było ich aż o jedną trzecią mniej. W czterech na pięć przypadków były to efekty kłótni podczas wspólnego spożywania alkoholu.

Rozbojów było mniej o 14, a bójek – o 12 procent. O jedną dziesiątą w ciągu roku zmniejszyła się liczba włamań, o blisko 8% – kradzieży. Ale jeżeli rzucimy okiem na ostatnie pięć lat, to wyniki wyglądają jeszcze lepiej. Liczba rozbojów i pobić spadła w tym okresie o niemalże połowę.

Policjanci przechwycili także w ubiegłym roku mnóstwo narkotyków. Zlikwidowali ponad 80 plantacji konopi i zabezpieczyli ponad 11 tys. sztuk krzewów. Do magazynów trafiło blisko pół tony gotowych narkotyków – marihuany, amfetaminy, haszyszu, heroiny i kokainy.

Statystyki przestępstw to nie wszystko. Wspomnę jeszcze, że dolnośląscy policjanci w ubiegłym roku dostali 122 nowe radiowozy i przyjęli w swoje szeregi prawie pół tysiąca nowych funkcjonariuszy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj