Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

22 miliony złotych na likwidację ponad 1200 pieców węglowych

Facebook

Promesę wartą 22 miliony złotych na likwidację ponad 1200 pieców węglowych przekazał Gminie Wrocław marszałek Cezary Przybylski. Pieniądze pochodzące z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego będą przeznaczone także na działania promocyjne i edukacyjne mieszkańców w celu poprawy ich świadomości ekologicznej.

źródło: materiały prasowe

Tłumaczy Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze trafią do gminy Wrocław w dwóch transzach. Pierwsza z nich, w wysokości ponad 10 mln złotych, zostanie przeznaczona na modernizację systemów grzewczych 498 lokalów mieszkaniowych w 60 miejskich budynkach wielorodzinnych.

Inwestycja podzielona jest na 2 zadania:
• Zadanie 1 – Likwidacja pieców na paliwo stałe i elektrycznych podgrzewaczy do wody oraz budowa instalacji c.o. i c.w.u. podłączonej do miejskiej sieci ciepłowniczej – likwidacja 458 pieców,
• Zadanie 2 – Likwidacja pieców na paliwo stałe i elektrycznych podgrzewaczy do wody oraz budowa instalacji c.o. i c.w.u. z indywidualny źródłem ciepła – kotłem gazowym dwufunkcyjnym kondensacyjnym – likwidacja 163 pieców.

Projekt realizowany będzie w ciągu najbliższych 2 lat. Dodatkowo możliwe dzięki niemu będzie przeszkolenie mieszkańców z zakresu użytkowania nowych pieców, a także działania promocyjne i akcja edukacyjna. Jak zatem obecnie wygląda sytuacja wymiany pieców w naszym mieście?

Jak informują władze miasta – wrocławianie zdają sobie sprawę z wyzwania. Odnotowaliśmy wzrost o 10% liczby przyjętych wniosków do Programu KAWKA plus pomimo epidemii. No właśnie przypomnijmy na jaki rodzaj wsparcia mogą liczyć mieszkańcy…

Informuje Jacek Sutryk, prezydenta Wrocławia. W tym roku miasto wydało już ponad 15 mln na wymianę pieców.

Co istotne nie kończy się naboru do KAWKI. Ze względu na wzrost liczby wniosków i zainteresowania mieszkańców miasto uruchomiło nabór wniosków w trybie ciągłym…

I jak dodaje Katarzyna Szymczak Pomianowska – dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocławia – to najlepszy moment na wymianę starego pieca. Im szybciej, tym kwota dofinansowania jest wyższa. Teraz w programie KAWKA Plus na wymianę pieca mieszkańcy mogą otrzymać 15.000 zł. Pamiętajmy, że wymienić piec możemy w trybie bezgotówkowym.

Możemy również skorzystać z pomocy asystenta – pracownicy BOKów i COMów, doradcy energetyczni – pomagają przejść przez całą procedurę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj