Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Uczą dzieci ekonomii. Bo ekonomia jest fajna!

Facebook

Lekcje ekonomii dla uczniów podstawówek i gimnazjów? Czemu nie. „Nauka jest fajna” – mówią wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego. I po raz kolejny zapraszają dzieci na zajęcia w murach uczelni. Trwają zapisy na „Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy” i „Akademię Młodego Ekonomisty”.

Na bezpłatnych zajęciach dzieci – w bardzo atrakcyjny dla nich sposób – nauczą się podstaw ekonomii czy bankowości, ale nie tylko:

– opowiada koordynatorka projektu, dr Iwona Czerska.

 

Zajęcia prowadzą eksperci z UE i innych miejsc w Polsce z pomocą studentów-wolontariuszy, ale robią to w sposób dostosowany do młodych ludzi. Ci – cenią sobie te warsztaty, bo to głównie oni namawiają rodziców, by ich zapisali:

A po dwudziestu minutach dzieci prezentują swoje prace przed resztą grupy. Robią to bardzo chętnie. Jak przekonuje koordynatorka projektu, te młodsze niemalże wyrywają sobie mikrofon z rąk.

 

Na szczęście podczas trwania warsztatów rodzice nie muszą się nudzić. W sali obok trwają wykłady przygotowane specjalnie dla nich. Oczywiście – dostosowane do tzw. „zwykłego odbiorcy”, nie trzeba być wcale ekonomistą, by je zrozumieć:

– mówi dr Czerska. One też cieszą się wielkim uznaniem:

– dodaje koordynatorka.

 

Na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy mogą zapisywać się dzieci z klas V i VI, a na Akademię Młodego Ekonomisty – siódmoklasiści i gimnazjaliści. Zapisy trwają do niedzieli (17.09) pod adresami WWW projektów: http://www.gimversity.pl/zapisy2 (AME) lub http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2 (EUD).

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj