StartWiadomości Wiadomości dnia

Uczą dzieci ekonomii. Bo ekonomia jest fajna!

Na bezpłatnych zajęciach dzieci – w bardzo atrakcyjny dla nich sposób – nauczą się podstaw ekonomii czy bankowości, ale nie tylko:

– opowiada koordynatorka projektu, dr Iwona Czerska.

 

Zajęcia prowadzą eksperci z UE i innych miejsc w Polsce z pomocą studentów-wolontariuszy, ale robią to w sposób dostosowany do młodych ludzi. Ci – cenią sobie te warsztaty, bo to głównie oni namawiają rodziców, by ich zapisali:

A po dwudziestu minutach dzieci prezentują swoje prace przed resztą grupy. Robią to bardzo chętnie. Jak przekonuje koordynatorka projektu, te młodsze niemalże wyrywają sobie mikrofon z rąk.

 

Na szczęście podczas trwania warsztatów rodzice nie muszą się nudzić. W sali obok trwają wykłady przygotowane specjalnie dla nich. Oczywiście – dostosowane do tzw. „zwykłego odbiorcy”, nie trzeba być wcale ekonomistą, by je zrozumieć:

– mówi dr Czerska. One też cieszą się wielkim uznaniem:

– dodaje koordynatorka.

 

Na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy mogą zapisywać się dzieci z klas V i VI, a na Akademię Młodego Ekonomisty – siódmoklasiści i gimnazjaliści. Zapisy trwają do niedzieli (17.09) pod adresami WWW projektów: http://www.gimversity.pl/zapisy2 (AME) lub http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2 (EUD).

 

 

Zostaw komentarz