Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowa konstrukcja, lodówka w kabinie i „ciepły guzik”. MPK zaprezentowało wyleasingowane mercedesy

Facebook

Każdy będzie mógł podróżować po Wrocławiu najnowszą generacją mercedesów. Wrocławskie MPK zaprezentowało autobusy, które już w marcu wyjadą na nasze ulice. Przewoźnik wyleasingował 60 sztuk modelu Citaro – jednego z najpopularniejszych modeli na świecie.

Czym różnią się nowe mercedesy od starszych pojazdów, które wrocławianie już znają? Reporter Radia GRA Damian Zdancewicz uczestniczył w specjalnej prezentacji przed salonem producenta:

– mówi Adam Kempiński z firmy Evo-Bus, która będzie leasingodawcą mercedesów dla wrocławskiego MPK.

Dariusz Tycki – kierowca MPK przetestował już swoje przyszłe stanowisko pracy:

Co zwraca uwagę – to wielki panel dotykowy zainstalowany tuż przy pulpicie kierowcy. To pokładowy komputer łączący w sobie różne funkcje:

– mówi Aneta Kniter, prezes bydgoskiej firmy SiMS produkującej m.in. tablice informacyjne do autobusów. Producent naprawdę zadbał o wygodę kierowców, wyposażenie kabiny kierowcy jest niezwykle bogate:

– mówi rzecznik MPK Agnieszka Korzeniowska.

 

Jest jeszcze jeden istotny detal, już w przedziale pasażerskim. Przy drzwiach zamiast przycisku „na żądanie” znalazł się podobny, ale o innym działaniu:

– uzupełnia Korzeniowska.

 

Mercedesy pojeżdżą u nas 10 lat. Leasing wraz z dostawą części zamiennych przez cały ten okres będzie kosztował 168 milionów złotych. Producent daje 4 lata gwarancji. Autobusy zaczną wyjeżdżać na miasto 8 marca – w dniu uruchomienia nowego systemu dystrybucji biletów. Nie opłacało się bowiem instalować w nich starych kasowników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022