Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

ZUS wypłacił już blisko 100 mln złotych postojowego dla Dolnoślązaków!

Facebook

ZUS wypłacił już postojowe dla prawie 50 tysięcy osób. Na konta Dolnoślązaków trafiło już blisko 100 mln złotych.

Od początku kwietnia Zakład Ubezpieczeń na Dolnym Śląsku przelał pieniądze dla 49 308 mieszkańców naszego regionu. Samozatrudnieni i osoby na umowach cywilno-prawnych dostali 97 872 857 zł.

Osoby na umowach cywilno-prawnych, którym pierwszy wniosek składał do ZUS pracodawca, kolejny mogą przesłać już same. Można to zrobić przez swoje konto na PUE ZUS. To najszybsza droga do wypłaty na konto, wnioski składane przez Internet są automatycznie weryfikowane i kierowane do wypłaty…

Tłumaczy Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Świadczenie postojowe może być wypłacone ponownie na podstawie oświadczenia złożonego do ZUS. Łącznie może być wypłacone trzykrotnie.

Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą wynosi 2 080 zł albo 1 300 zł. dla osób, które rozliczają podatek kartą podatkową i są zwolnione z opłacania podatku VAT. Osoby na umowie cywilnoprawnej mogą dostać 2 080 zł lub – jeśli suma ich przychodów z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym złożyli wniosek o świadczenie postojowe wynosi do 1299,99 zł (mniej niż 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.), to świadczenie postojowe przysługuje w wysokości sumy wynagrodzeń z tych umów.

Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe. ZUS zachęca do składania wniosków za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE). To zdecydowanie przyspiesza ich obsługę.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj