Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Facebook

Rusza budowa północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jak zapowiedziała Dolnośląska Służba Dróg i Kolej podległa marszałkowi: w początkowym okresie będą to prace przygotowawcze związane m.in. z wycinkami drzew i wytyczeniem geodezyjnym obiektu budowlanego w terenie.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Koszt budowy północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia wyniósł ponad 164 mln złotych. Przypomnijmy, że ten fragment trasy został wcześniej zaprojektowany przez firmę Strabag, która za projekt otrzymała 10 mln złotych. Strabag miał też wybudować północny odcinek, ale zażądał od marszałka dodatkowych 65 mln złotych, po tym jak zapowiedział się, że całość wykona za 105 mln złotych. Spowodowało to ponad 1,5 roczne opóźnienie w realizacji prac i zmusiło władze województwa do rozpisania nowego przetargu.

Tłumaczy Michał Nowakowski – Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Północny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia to trasa o długości blisko 10 km. A jak będzie przebiegał?

Jak zaznacza Nowakowski – północny odcinek to wyzwanie inżynierskie z powodu konieczności budowy wielu obiektów inżynierskich…

Dodajmy, że finalizowane są też prace projektowe dotyczące południowego odcinka tej trasy – tego, który ma przechodzić przez wieś Wysoką w gminie Kobierzyce…

Cała Wschodnia Obwodnica Wrocławia będzie liczyła około 30 km długości. Ma się połączyć z Autostradową Obwodnicą Wrocławia i stworzyć ring komunikacyjny, który odciąży ruch w aglomeracji.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj