Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„33” pojedzie do Sępolna! Po remoncie torów na osiedle będą mogły wjechać skody

Facebook

Sępolno wreszcie odzyska tramwaj na plac Grunwaldzki, ulicę Legnicką i Pilczyce. Po sześciu latach magistrat zdecydował się przedłużyć trasę numer „33”, która do tej pory kończyła się pod Stadionem Olimpijskim.

Wcześniej dojazd na tej trasie mieszkańcom osiedla zapewniała linia „12”. Miasto zlikwidowało ją, gdy uruchomiło przed laty tzw. „tramwaj plus”.

– mówi Adam Więcek z magistratu.

 

W tym momencie „33” tymczasowo kończy trasę pod ZOO. To z powodu remontu szyn i zwrotnicy na skrzyżowaniu Mickiewicza i Paderewskiego. Prace skończą się w sobotę i od razu po otwarciu torów tramwaje „33” zaczną zawracać na pętli „Sępolno”. To właśnie m.in. stan techniczny tego skrzyżowania nie pozwalał tramwajom z Pilczyc na dojazd do osiedla:

– zaznacza Więcek. Czy w związku z tym skody wyjadą także na pozostałe linie – „9” i „17”?

Ale mieszkańcy Sępolna i tak są szczęśliwi, że w końcu odzyskali trzecią linię tramwajową:

– mówią w rozmowie z reporterem Radia GRA, Damianem Zdancewiczem.

 

Urzędnicy natomiast nie ukrywają, że w sprawie trasy „33” i jej kursowania do Sępolna dostawali bardzo dużo wniosków. Już sześć lat temu, tuż po zastąpieniu „dwunastki” przez „tramwaj plus”, sępolnianie przygotowali petycję do magistratu o wycofanie zmian. Miasto jednak nie miało wtedy pieniędzy na niezbędne remonty torów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj