Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

4. Kinomural już w sobotę!

Facebook

Już w sobotę, 24 września, Wrocław ponownie zamieni się w miasto ruchomych murali. Podczas 4. edycji Kinomuralu, unikatowego wydarzenia łączącego kino i sztukę z tkanką miejską, ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje prace w 6 lokalizacjach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego.

fot. Jerzy Wypych

 

Od czterech lat podczas jednego wieczoru kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. Boczne ściany kamienic stają się olbrzymimi płótnami, na których powstają efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideo-artu, przez kino eksperymentalne i różnego rodzaju animacje, po instalacje audiowizualne.

Informacje praktyczne – mapki, ograniczenia w ruchu samochodów, dojazd

Ruchome murale będą wyświetlane 24 września od 19:30 do 22:00 w następujących lokalizacjach: Trzebnicka 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27, Niemcewicza 30b, Ołbińska 16. Program i harmonogram projekcji z podziałem na sety znajduje się na stronie www.kinomural.com oraz w drukowanych ulotko-mapkach, które dostępne są w Cafe Bistro Food Think Tank, Pod Ciśnieniem, w Pawilonie Czterech Kopuł, w budynku ASP Wrocław przy placu Polskim oraz w Punkcie Informacji Turystycznej na Rynku, a także w Kinie Nowe Horyzonty, Barbarze i Teatrze Muzycznym Capitol.

W dniu wydarzenia mapki najlepiej pobrać w Cafe Bistro Food Think Tank lub Pijalnych znajdujących się w pobliżu tegorocznych lokalizacji. Dodatkowo w Cafe Bistro FTT (otwartym w sobotę aż do 23:00) przy okazaniu mapki Kinomuralu, będzie można otrzymać 10% zniżki na kinomuralowe specjały – dostępne na miejscu lub na wynos. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo i komfort doświadczania Kinomuralu 24 września w godz. 19:00-22:15 częściowo zamknięte będą ulice Jagiellończyka (odcinek między Trzebnicką i Niemcewicza) oraz ul. Niemcewicza (odcinek między Jagiellonczyka i Ołbińską). Organizatorzy rekomendują, aby dojeżdżać na Kinomural, korzystając z MPK Wrocław i roweru lub docierać pieszo. Parkowanie aut w pobliżu ścian projekcyjnych i szlaku zwiedzania może być utrudnione. Udział w Kinomuralu jest bezpłatny.

Kinomural 2022 poprzedzi panel dyskusyjny wokół sztuki w przestrzeni publicznej organizowany przez Kinomural i OKRE Development zaplanowany na 23 września na godz. 18:00 w Pod Ciśnieniem (Sudecka 96). W spotkaniu artysty, projektanta i architekta wezmą udział Peter Burr, Paweł Grobelny i Zbigniew Maćków. Rozmowę poprowadzi krytyczka sztuki i kuratorka Kinomuralu, Adriana Prodeus. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/panelosztucepublicznej/.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023