Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

400 mln euro na docieplenie budynków

Facebook

Prawie 400 milionów euro z unijnej kasy na docieplane budynków czy wymianę instalacji ma do rozdzielenia Dolny Śląsk. Do tej pory w regionie udało się rozdysponować 350 milionów ZŁOTYCH – na podstawie 250 umów podpisanych z różnymi podmiotami: od samorządów i publicznych instytucji po wspólnoty mieszkaniowe.

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Oznacza to, że do wzięcia jest więc jeszcze sporo pieniędzy. Każdego roku Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłasza po kilka konkursów. Tak będzie i w tym:

– mówi dyrektor DIP, Renata Granowska. Chodzi oczywiście o ekologię. Ale dla beneficjentów udział w unijnych programach oznacza spore oszczędności na rachunkach za energię.

– wyjaśnia Granowska.

– dodaje wicemarszałek województwa Jerzy Michalak.

Warto mieć dobry pomysł na projekt i uważnie obserwować stronę DIP – tam pojawiają się z wyprzedzeniem ogłoszenia o wszystkich konkursach. Stworzenie dobrego wniosku nie jest łatwe, bo wiąże się z nim sporo formalności. Bardzo często zdarzają się aplikacje z poważnymi błędami. Ale można ich naprawdę prosto uniknąć, bo pracownicy Instytucji służą pełnym wsparciem:

– wyjaśnia dyrektor Renata Granowska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023