Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

5-ciu młodych mężczyzn pobiło policjanta! Zostali zatrzymani

Facebook

Pięciu młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o pobicie policjanta w jednym z wrocławskich tramwajów w ubiegłym tygodniu zostało już zatrzymanych. Najmłodszy z nich to 14-latek, a najstarszy ma 18 lat.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło na Rondzie Reagana w jednym ze składów MPK, ale młodzi mężczyźni byli już agresywni na przystanku. Zaczepiali pasażerów, a policjant po służbie postanowił zwrócić im uwagę. Wtedy przyniosło to oczekiwany efekt i grupa pięciu młodocianych uspokoiła się. Później wsiedli do tego samego tramwaju co funkcjonariusz i tam jeden z nich miał zaczepiać pozostałych pasażerów. Wtedy policjant postanowił wylegitymować agresora, ale w odpowiedzi został zaatakowany przez całą grupę, która zaczęła go kopać i okładać rękami, po czym uciekła z tramwaju. Zabezpieczony monitoring ułatwił schwytanie potencjalnych podejrzanych. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Wszyscy odpowiedzą teraz nie tylko za czynną napaść na funkcjonariusza, ale także za próbę dokonania rozboju. Zanim zaatakowali policjanta mieli bowiem próbować okraść dwóch chłopców. 14-latkiem i dwojgiem 16-latków zajmie się teraz sąd rodzinny. Dwóm starszym podejrzanym w wieku 17 i 18 lat, grozi kara do 10 lat więzienia, ponieważ będą odpowiadać za swoje czyny jak dorośli.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj