Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

5. PKO Wrocław Półmaraton: największa frekwencja, największa brama startowa

Facebook

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie (17.06.) dzielą nas od wrocławskiego nocnego półmaratonu. To jedna z największych imprez biegowych w kraju, na starcie ma pojawić się 11 tys. zawodników. Przebiegną liczącą ponad 20 km pętlą po najważniejszych miejscach Wrocławia. Ta edycja imprezy pobije nie tylko rekord własnej frekwencji.

mat. prasowe: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Biegacze ruszą z bramy głównej Stadionu Olimpijskiego:

– opowiada dyrektor biegu, Wojciech Gęstwa. A skoro o biegowych „naj” mowa – poznaliśmy najmniejszego chyba „półmaratończyka” świata, który w noc półmaratonu na stałe wprowadzi się na stadion olimpijski. Mowa o krasnalu, który na razie jeszcze nie ma imienia:

Krasnal-półmaratończyk nie ma jeszcze imienia. Wybiorą je sami biegacze w specjalnym plebiscycie. Odsłonięcie krasnala – tuż przed startem biegu.

W tym roku motywem przewodnim imprezy będzie film. Biegacze będą startować i finiszować przy dźwiękach znanych z najsłynniejszych filmów. A kolorem związanym z tą edycją półmaratonu zostanie kolor czarny:

Nie zabrakło też, tradycyjnie już, charytatywnego akcentu. Zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji „Biegnę dla Zuzi”:

– tłumaczy Gęstwa. zaangażowanie osób, które pobiegną z przyczepioną do koszulki specjalną kartką pobraną przed biegiem zostanie przeliczone na finansową pomoc od sponsora.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023