Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

7 urodziny Hydropolis. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Facebook

Już od siedmiu lat uczy o wodzie w nietuzinkowy sposób. Hydropolis we Wrocławiu obchodzi swoje kolejne urodziny. Z tej okazji przygotowało specjalne atrakcje i zaprasza do wspólnego świętowania w pierwszy weekend grudnia. W programie między innymi wizyta znakomitego pisarza Zygmunta Miłoszewskiego.

O „Hydropolis” w Hydropolis

Zygmunt Miłoszewski, znany do tej pory jako autor sensacyjnych powieści dla dorosłych, powraca z książką dla dzieci i młodzieży. „Uciekaj. Hydropolis” to pierwszy tom trylogii o podwodnym świecie. Książka opowiada o drodze do wolność i walce o prawo do buntu.

„Tej jesieni zabierz swoją rodzinę do niezwykłego świata Hydropolis!” Tymi słowami Zygmunt Miłoszewski reklamuje swoją najnowszą książkę, tym razem dla młodzieży. Absolutnie się z tym zgadzamy, dlatego pisarza zaprosiliśmy do siebie. Nasze centrum wiedzy o wodzie to idealne miejsce na spotkanie autorskie dla fanów twórczości o tej tematyce

– z przymrużeniem oka podkreśla Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 2 grudnia o godzinie 19 i będzie inauguracją urodzin Wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, których świętowanie potrwa aż do mikołajek. Zapisy na spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim prowadzone są przez serwis EVENEA. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zapisów.

Co w weekend?

Od soboty w Hydropolis witać będą maskotki centrum – charyzmatyczny Rekin i sympatyczna Ośmiornica. Te morskie stworzenia obdarują gości świątecznymi smakołykami.

/biuro prasowe hydropolis

Edukatorki Hydropolis zarówno w sobotę, jak i w niedzielę poprowadzą warsztaty less waste, podczas których dowiemy się jak wtórnie wykorzystywać rzeczy, tak by jak najmniej marnować.

Tradycja wspólnego ubierania świątecznego drzewka jest ważna dla wszystkich, dlatego edukatorki w Hydropolis pokażą, jak w oryginalny i ekologiczny sposób przygotować ozdoby na choinkę. Powstałe rękodzieła będą zdobić drzewka w Hydropolis.

/biuro prasowe hydropolis

Zajęcia zaplanowano od godz. 11:00 do 16:00.

Święty Mikołaj

W niedziele, 4 grudnia, nieoczekiwanie i przedpremierowo z workiem pełnym słodyczy Święty Mikołaj odwiedzi centrum. Dla tych, którzy cenią sobie tradycję, spotkanie zaplanowano również we wtorek, 6 grudnia.

Na Jarmarku

Świętować 7. urodziny Hydropolis w większym gronie można będzie także na Rynku we Wrocławiu. W niedzielę, 4 grudnia załoga Centrum Edukacji Ekologicznej pojawi się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie zaprezentuje wszystko, co najlepsze w Hydropolis, czyli wyjątkowe pokazy doświadczeń, których wspólnym mianownikiem jest woda.

7 lat Hydropolis

W trakcie siedmiu lat swojej działalności Hydropolis stałą się jedną z głównych atrakcji turystycznych we Wrocławiu. W tym czasie Centrum Edukacji Ekologicznej odwiedziło  niemal 2 miliony gości.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj