Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

81-latka oszukana „na córkę”

Facebook

25 tysięcy złotych oraz ponad 4 tysiące dolarów straciła 81-latka w Strzegomiu. Zaczęło się od telefonu, od kobiety, która podała się za bliską krewną. Starsza pani, aby upewnić się z kim rozmawia sama wymieniła imię córki pytając, czy to na pewno ona. Wówczas usłyszała: „tak, oczywiście że to ja”.

Kobieta wyłudziła oszczędności, które miał dostarczyć jej kurier. Po godzinie od przekazania pieniędzy, 81-latka zadzwoniła do córki, aby zapytać czy gotówka dotarła… Za policją apelujemy o ostrożność i o przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania.

W związku z powyższym zalecamy stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec nieznajomych – lepiej wyglądać na człowieka podejrzliwego niż stracić dorobek życia. Pamiętajmy także, aby nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich. Nie opowiadajmy nieznajomym o swoich planach życiowych, czy o członkach rodziny.

Co ważne, dla wywarcia większego wrażenia oszuści coraz częściej podszywają się też za policjanta, twierdząc, że prowadzą sprawę oszustw i proszą o przekazanie sprawcom naszych pieniędzy, aby można było złapać ich „na gorącym uczynku”. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, ani o zaangażowanie naszych oszczędności do jakiejkolwiek akcji!

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj