Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

89 latka oszukana na blisko 140 tysięcy złotych. Padła ofiarą metody „na wnuczka”

Facebook

Kolejna z mieszkanek Wrocławia została oszukana, kobieta przekazała nieznanemu mężczyźnie blisko 140 tys. zł w gotówce. Zrobiła to, bo wcześniej zadzwonił do niej oszust podający się za jej wnuka, który rzekomo uczestniczył w wypadku drogowym.

89-latka musiała „zorganizować” pieniądze na uniknięcie przez „wnuka” konsekwencji prawnych takiego zdarzenia. Dlatego, nakłoniona przez rozmówcę postanowiła przekazać znaczną sumę pieniędzy w „bezpieczne ręce”.

Schemat działania sprawców jest ten sam. Najpierw dzwoni rzekomo policjant, prokurator, pracownik banku informując, że nasze konto zostało np. przejęte przez oszustów i żeby nie stracić pieniędzy należy je jak najszybciej wypłacić i przekazać odpowiednim służbom, które zwrócą je po zakończonej akcji lub jak w opisanym przypadku „członek” najbliższej rodziny, który był sprawcą wypadku drogowego i potrzebuje pieniędzy na opłacenie kaucji lub adwokata.

Sposobów, metod i form działania przestępców jest bardzo wiele. Wykorzystują oni zaufanie szczególnie osób starszych i wprowadzają je w błąd. Cel mają tylko jeden – wyłudzić od seniorów jak najwięcej pieniędzy, często oszczędności całego życia.

Policja apeluje, żeby jak najwięcej rozmawiać z naszymi bliskimi i ostrzegać osoby starsze przed tego typu oszustami. O każdym tego typu przypadku informujmy natychmiast służby pod numerem alarmowym 112.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023