Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Szef grupy przestępczej wysadzającej bankomaty zatrzymany!

Facebook

Wspólne działania dolnośląskiej i wielkopolskiej policji przyniosły skutek. Mężczyzna podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą został zatrzymany. Jej członkowie specjalizowali się w kradzieżach z włamaniem do bankomatów.

/dolnoslaska.policja

Na czym polegały działania?

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna poszukiwany listami gończymi ma na swoim koncie, co najmniej kilka tego typu przestępstw m.in. na terenie woj. dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Działał metodą na tzw. wybuch, która polegała na rozsadzeniu urządzenia, a następnie kradzieży umieszczonych w nim pieniędzy. W wyniku zniszczeń dochodziło nie tylko do zaboru gotówki, ale również do poważnych zniszczeń infrastruktury. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a teraz grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

/dolnoslaska.policja

Jak długo trwały poszukiwania mężczyzny?

Funkcjonariusze od ponad dwóch lat prowadzili różnego rodzaju czynności poszukiwawcze, aby namierzyć szefa zorganizowanej grupy przestępczej.

Poszukiwania te od początku realizował dolnośląski Zespół Poszukiwań Celowych z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Ze względu na charakter działalności przestępczej poszukiwanego m.in. na terenie woj. wielkopolskiego, do poszukiwań włączyli się także policjanci z KWP w Poznaniu, a także funkcjonariusze z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu

Jak rozbita została grupa przestępcza?

W trakcie tych działań policjanci namierzyli i zatrzymali innych członków grupy przestępczej zarządzanej przez 42-latka. W sierpniu 2021 roku współpracując z funkcjonariuszami z Poznania, doprowadzili do zatrzymania jednego z członków grupy, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany za działania przestępcze w grupie. Kolejny wpadł w styczniu 2022 roku i także został tymczasowo aresztowany za działanie w grupie przestępczej. Następne zatrzymanie miało miejsce w maju 2022 roku i nastąpiło we współpracy z policjantami pionu kryminalnego z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, a mężczyzna poszukiwany listem gończym trafił do więzienia na 8 lat.

Jak wpadł poszukiwany szef grupy wysadzającej bankomaty?

Liczne zatrzymania oraz zastosowane areszty tymczasowe, pozwoliły na całkowite rozbicie grupy przestępczej. Po kilku tygodniach śledztwa policyjni „łowcy głów” z Wrocławia i Poznania ustalili, że mężczyzna ten przebywa poza granicami kraju, ale co jakiś czas przyjeżdża do Polski. Wpadł w godzinach wieczorowych i był całkowicie zaskoczony, gdy zobaczył policyjnych poszukiwaczy i funkcjonariuszy SPKP z Poznania.

Śledczy dokonali procesowego zabezpieczenia pojazdu poszukiwanego, który to mógł służyć mu do popełniania przestępstw. Policjanci skonfiskowali również pieniędzy w kwocie 10 tysięcy euro. A także dokumenty z danymi personalnymi innych osób i sprzęt.

/dolnoslaska.policja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj