Radio Gra Wrocław

ABC Sztuki XX wieku. Podsumowanie warsztatów

Za nami cykl bezpłatnych warsztatów ABC Sztuki XX wieku dla uczniów szkół podstawowych z Wrocławia i okolic, realizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po zakończonym wydarzeniu, przyszedł czas na krótkie podsumowanie wydarzenia.

/Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Kto brał udział w wydarzeniu?

Projekt został skierowany do uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Wrocławia i okolic. Wzięło w nim udział łącznie 8 klas z różnych szkół. Każda z klas gościła w ośrodku trzy razy!

/Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Na czym polegały zajęcia?

Zajęcia obejmował zakres najważniejszych nurtów w sztuce XX wieku, takich jak kubizm, fowizm, ekspresjonizm, surrealizm, dadaizm, sztuka po II wojnie światowej, action painting, malarstwo materii, pop art, body painting i happening. Podczas warsztatów plastycznych i teatralnych dzieci mogły poczuć się jak gwiazdy światowego formatu. Pomogła im w tym profesjonalna scena oraz rekwizyty teatralne i materiały plastyczne.

/Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Co można było wyciągnąć z zajęć?

Zajęcia w kreatywny, twórczy sposób połączyły w sobie elementy zabawy i nauki. Dzieci chętnie wypowiadały się na różne tematy związane z obszarem zajęć, wyrażały emocje, rozwijały kreatywność. Dzięki współpracy na zajęciach mogły efektywnie integrować się z grupą i swoimi nauczycielami. Dodatkowo projekt ten wspomógł nauczycieli w przekazaniu programu nauczania ze sztuk plastycznych w ciekawy sposób.

/Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka