Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Akademia Study in Wrocław

Facebook

Program Study in Wrocław prowadzony jest w naszym mieście już od 13 lat, a powstał z inicjatywy władz miejskich Wrocławia oraz wrocławskich uczelni. Działania projektu polegają na promocji oferty edukacyjnej wrocławskich uczelni wśród młodzieży z krajów Europy Wschodniej oraz uproszczeniu procedur rekrutacyjnych.

Oprócz tego po raz drugi zorganizowano cykl spotkań dla studentów zagranicznych, który ma im pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości….

Mówi Mirosław Lebiedź – koordynator Study in Wrocław

W ramach Akademii zaplanowano sześć spotkań, a czego będą one dotyczyły ?

 

A prelegentami będą m.in. studenci starszych roczników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą właśnie nieco więcej o wymienionych zagadnieniach.

Powiedzmy zatem w jaki sposób cykl takich zajęć jest przygotowany, aby trafił właśnie do studentów zagranicznych…

Zatem jeżeli, któryś z uczestników potrzebuje pomocy bądź ma jeszcze problem z językiem polskim to zawsze może się do kogoś zwrócić w swoim ojczystym języku.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wrocław jest wyjątkowo przyjaznym studentom miastem, a do tego oczywiście posiada bogatą ofertę edukacyjną na wysokim poziomie. Obecnie szacuje się, że w stolicy Dolnego Śląska studiuje blisko 4,5 tys. osób z zagranicy, a dzięki między innymi Study in Wrocław – liczba ta stale rośnie…

Szczegółowe informacje o Study in Wrocław i cyklu spotkań oraz formularz zgłoszeń, znaleźć możemy na stronie study-in-wroclaw.pl  lub facebookowym wydarzeniu, a program realizowany jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021