Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Akademia Wynalazców – kończy się czas przyjmowania zgłoszeń. Zapisz swoje dziecko!

Facebook

Czas mija, tylko do jutra można uruchomić kreatywność wrocławskich uczniów i zapisać ich do kolejnej edycji Akademii Wynalazców. Akcja aż pęka od naukowych smaczków. Jedno jest pewne - młodzi nauczą się pod okiem ekspertów tworzyć wyjątkowe rzeczy.

fot. cetinkgan / pixabay.com

Młodzi stworzą pod okiem fachowców prototypy przedmiotów codziennego użytku, które następnie będą oceniane przez jury. Nie obejdzie się bez eksperymentów naukowych, robionych pod okiem wrocławskich studentów. Uczniowie dowiedzą się też, jak działa wykrywacz kłamstw, czy można wytworzyć prąd z owoców oraz czy można jechać przodem w bok – czyli co nieco o napędach robotów.

Będzie też azjatycki akcent – dzięki współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych odbędą się zajęcia poświęcone programowaniu gier i tworzeniu aplikacji mobilnych. Wszystko na czasie, bo jak wiecie we Wrocławiu brakuje specjalistów z branży IT, więc wyszkolenie ich jest rozwiązaniem idealnym.

Zgłoszenia uczniów powinni przesyłać ich nauczyciele przez stronę: akademiawynalazcow.edu.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj