Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Akcja sprzątania Odry i wyjątkowy spływ do Berlina

Facebook

Już 31 maja odbędzie się kolejny Recykling Rejs tym razem pod hasłem wodna EkoMajówka. To ostatnia z 3 edycji akcja, której celem jest ochrona Odry przed zaśmiecaniem.

Fot. Dominik Dobrowolski, #RecyklingRejs
Fot. Dominik Dobrowolski, #RecyklingRejs

 

 

3.#RecyklingRejs na Wrocławskim Węźle Wodnym skupi się na okolicy Mostu Trzebickiego, a jak wyglądały poprzednie akcje i ile odpadów udało się zebrać?

 

Fot. Dominik Dobrowolski,  #RecyklingRejs

Fot. Dominik Dobrowolski, #RecyklingRejs

Celem Recykling Rejsu jest między innymi ochrona rzek przed zaśmiecaniem. Jak zatem sytuacja właśnie z tego typu odpadami wygląda we Wrocławiu?

 

 

Pamiętajmy zatem, aby za każdym razem kiedy udamy się np. na spacer nad wodę, zabrać ze sobą to co przynieśliśmy, a nie wyrzucać do Odry bądź pozostawiać to na brzegu.

 

Podczas wakacji planowany jest również pierwszy w historii, międzynarodowy, zero waste, neutralny klimatycznie spływ z Wrocławia do Berlina…

 

 

Co istotne taką trasę pokonał już pomysłodawca Recykling Rejsu oraz wyjątkowego spływu, podróżnik oraz ekolog, Dominik Dobrowolski.

Fot. Dominik Dobrowolski,  #RecyklingRejs

Fot. Dominik Dobrowolski, #RecyklingRejs

Recykling Rejsy organizowane są wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska i w roku 2020 dedykowane są Odrze i jej dopływom. Do końca roku szykowane są kolejne akcje. Zgłoszenia do udziału można wysyłać na adres: dominik@cycling-recycling.eu

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie recykling-rejs.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023