Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Aktywiści ostrzegają. Wielka woda wciąż zagraża miastu

Facebook

Wrocław nie jest gotowy na przyjęcie wielkiej wody takiej, jak w czasie powodzi tysiąclecia. Takiego zdania są wrocławscy aktywiści z Partii Zieloni i Partii Razem, którzy nawoływali dziś do zmiany rzecznej polityki miasta. Organizatorzy happeningu twierdzą, że miasto źle zabezpiecza rzekę.

Zamiast regulować koryto rzeki, można by pochylić się nad budową na Dolnym Śląsku tak zwanych polderów zalewowych – mówi przewodniczący Partii Zieloni Paweł Pomian.

Zalanie osiedla Kozanów w 2010 roku, gdy doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego pokazało, że Wrocław nie jest do końca gotowy na powódź.

By chronić miasto mieszkańcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce – mówi przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz.

Ryzyko powodzi będzie jeszcze większe, jeśli rząd wybetonuje i wyreguluje koryta rzek w ramach polityki dotyczącej żeglugi transportowej – mówi biolog Robert Maślak z partii Razem.

W gotowość miasta na odparcie powodzi wątpi również były prezydent Wrocławia, Bogdan Zdrojewski. Podkreśla między innymi konieczność dokończenia budowy zbiorników retencyjnych w Raciborzu, które miały być gotowe tej jesieni. W związku ze zmianą wykonawcy inwestycja może zakończyć się nawet w 2020-tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj