Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Aktywiści protestują przeciwko wycince drzew bez zezwolenia

Facebook

Mniej drzew w mieście i mniej wpływów w samorządowej kasie za te, które zostały usunięte z prywatnych posesji. Takie mogą być skutki obowiązującej od niedawna ustawy, która pozwala właścicielom działek wycinać drzewa bez żadnych zezwoleń. Ekolodzy i aktywiści z partii „Zieloni” chcą, by prezydent Wrocławia zaapelował do ministra środowiska o powrót do starego, bardziej restrykcyjnego prawa.

Przynieśli mu w tej sprawie petycję i gotowe pismo:

– mówi Małgorzata Tracz z partii „Zieloni”.

Nowe prawo bardzo wiąże gminom ręce i działa na ich niekorzyść, zwraca uwagę Aleksandra Zienkiewicz ze stowarzyszenia MiastoDrzew:

– co więcej, ustawa pozwala samorządom na wprowadzanie jeszcze bardziej swobodnego prawa, ale już nie na jego zaostrzenie i zwiększenie ochrony środowiska. Utrudni to na przykład zmuszenie deweloperów do sadzenia nowych drzew zamiast tych, które wycięli.

„Dziś nie mogę powiedzieć, jakie będzie stanowisko prezydenta”, mówi rzecznik Dutkiewicza, Arkadiusz Filipowski:

– jak jednak dodaje, przedstawiciele magistratu są pełni optymizmu:

„…niemniej, faktycznie, miasto nie ma teraz praktycznie żadnej kontroli nad tym, co dzieje się z drzewami na prywatnych działkach” – podsumowuje. Magistrat nie rezygnuje jednak z zaostrzania ochrony drzew na należących do gminy działkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 lutego 2020