Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Aleja Wielkiej Wyspy z prestiżową nagrodą. Znalazła się w top 10 inwestycji w Polsce

Facebook

Aleja Wielkiej Wyspy otrzymała nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2024. Wrocławska trasa została wyróżniona podczas gali towarzyszącej XVI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach razem z 9 innymi zadaniami realizowanymi przez gminy w całej Polsce.

/materiały prasowe/UMW

Aleja Wielkiej Wyspy z prestiżową nagrodą. Znalazła się w top 10 inwestycji w Polsce

Kierowcy, rowerzyści, piesi już korzystają z tej inwestycji, ale zgodnie z grudniową zapowiedzią realizujemy jeszcze prace przy ostatnich fragmentach trasy. W połowie roku planujemy zakończyć prace przy tym zadaniu, które kosztuje blisko 300 milionów złotych

– mówił Piotr Paś prezes Wrocławskich Inwestycji.

To ta spółka w imieniu miasta nadzoruje prace związane z powstawaniem Alei.

Inwestycja to budowa drogi o długości ok. 3,5 km wraz z wybudowaniem nowych mostów przekraczających rzeki Oławę i Odrę oraz wiaduktów na przecięciu budowanej drogi z ul. Wilczą oraz ul. Wittiga. W ramach inwestycji rozbudowano węzeł drogowy na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i al. Armii Krajowej, wybudowane zostały nowe skrzyżowania z ul. Olszewskiego, ul. Dembowskiego i ul. Mickiewicza. Aleja Wielkiej Wyspy już łączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem.

To nie koniec prac na Wielkiej Wyspie. Wykonawca budujący AWW będzie także remontował kolejne odcinki ulicy Olszewskiego. Wymieni tam nie tylko nawierzchnię na jezdni, ale również poprawimy warunki dębom rosnącym przy tej głównej ulicy Biskupina. O zmianach w organizacji ruchu związanych z tym remontem będziemy informować. Pewne jest, że rozpoczniemy od fragmentu od ul. Chełmońskiego do Spółdzielczej

– dodawał Piotr Paś.

/materiały prasowe/UMW

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przypomina, że Aleja zmienia nie tylko sytuacje komunikacyjną. Jeszcze w tym roku obok Alei Wielkiej Wyspy zacznie się kolejna zielona inwestycja.

Między Aleją Wielkiej Wyspy a Parkiem Szczytnickim stworzymy dziesięć hektarów Ogrodów Szczytnickich, o tyle rozrośnie się największy wrocławski park. Teren w kwartale ulic Mickiewicza, Kopernika, Heweliusza i Alei Wielkiej Wyspy, po dawnym gospodarstwie ogrodniczym, zmieni się nie do poznania – w przepiękne ogrody. Projekt Wrocławskie Inwestycje już uzgodniły z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

– opisuje Jacek Sutryk.

Miasto liczy, że wydatki, które zostały poniesione m.in. na Aleję Wielkiej Wyspy uda się częściowo odzyskać w ramach tzw. rekompensaty z KPO. Wrocławski magistrat ma gotowe dokumenty, na podstawie których miasto mogłoby otrzymać nawet 2 miliardy złotych na dalsze inwestycje. Z tych pieniędzy można by sfinansować np. planowaną i gotową do realizacji Aleję Północną.

Tegoroczne nominacje obejmowały projekty komunikacyjne, drogowe, inwestycje proekologiczne, a także inicjatywy rozwijające infrastrukturę mieszkaniową i rekreacyjną. Spośród nich jury wyłoniło zwycięskie realizacje wpływające najsilniej na poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców. Kryteriami, na które zwracano uwagę przy ocenie zgłoszonych przedsięwzięć, były innowacyjność, funkcjonalność, sprawność montażu finansowego oraz stopień włączenia lokalnej społeczności w proces projektowania i planowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024