Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ampfutbolowy Śląsk Wrocław rozegrał sparing z reprezentacją Polski. Padło dużo bramek!

Facebook

Za nami wyjątkowy weekend dla ampfutbolowego Śląska Wrocław. Trójkolorowi swoich sił spróbowali z reprezentacją Polski. Spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 10:1 dla biało-czerwonych.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl/

Biało-Czerwoni przygotowują się do spotkań Ligi Narodów, które zostaną rozegrane w połowie czerwca w Krakowie. Mecz we Wrocławiu był jednym z elementów przygotowań do tych meczów.

Ampfutbolowy WKS to beniaminek tego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który wejście do ligi ma znacznie lepsze niż można było się spodziewać po nowo powstałej drużynie. Wrocławianie plasują się na czwartym miejscu w tabeli po trzech rozegranych turniejach. Najważniejszy z nich dla zespołu trenera Krzysztofa Węgrzyna dopiero jednak nadchodzi. W dniach 1-2 lipca to Śląsk będzie gospodarzem. A jak ogłosił szkoleniowiec podczas sparingu z reprezentacją -turniej zostanie rozegrany na legendarnym stadionie przy ul. Oporowskiej 62.

Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszej drużyny. Reprezentacja Polski zaprezentowała bardzo wysoki poziom gry, a dla nas to okazja do nauki, za którą jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zjawili się na trybunach i już teraz zapraszam na najważniejsze dla nas wydarzenie […]

– mówił Krzysztof Węgrzyn, trener Śląsk Wrocław Amp Futbol.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl/

Mecz Śląsk – Polska rozegrano w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach, w bardzo przyjaznej atmosferze, którą spotęgowało miłe spotkanie po końcowym gwizdku. Zawodnicy obu drużyn podeszli do kibiców, przybijali piątki i robili pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście najbardziej oblegany był Marcin Oleksy, czyli autor najpiękniejszego gola na świecie w 2022 roku, który pozował ze swoją wyjątkową statuetką FIFA Puskas Award.

Cieszy mnie, że kolejny klub, który ma drużynę w piłkarskiej ekstraklasie, pojawił się również w ampfutbolowej lidze. To dobry krok, oby jak najwięcej klubów szło tą drogą i w przyszłości utworzymy dużą, silną ligę. Śląsk zaliczył mocne wejście do ekstraklasy i my ze sparingu z wrocławianami też dużo wyciągnęliśmy

– komentował po spotkaniu Marcin Oleksy, zawodnik reprezentacji Polski.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl/

Mecz zakończył się wynikiem 10:1 dla reprezentacji Polski. Bramkę dla wrocławian, bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Maks Moroz.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj