Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Asystują policjantom w Chorwacji i Bułgarii

Facebook

Jeśli wyjeżdżacie w te rejony na urlop, to posłuchajcie: są tam policjanci z Polski. Komendanta Głównego Policji wysłała swoich ludzi, aby pomagali polskim turystom, których każdego roku nad Adriatyk i Morze Czarne przebywa kilka milionów.

W Chorwacji 12 funkcjonariuszy jest w 4 regionach tego kraju: w Puli na Istrii, w miejscowości Biograd w rejonie Zadaru, w Makarskiej oraz na wyspie KRK. W Bułgarii – w rejonie w Burgas- do końca wakacji będzie 2 policjantów z Polski.

Polscy policjanci ze wszystkich patroli współpracują z personelem dyplomatycznym Ambasady Polskiej w Zagrzebiu oraz Ambasady Polskiej w Sofii. Dotychczasowa współpraca była bardzo wysoko oceniana przez obie strony, co zapewne wynika z faktu, że zadania realizowane przez policjantów uzupełniają się z zadaniami realizowanymi przez dyplomację – bieżące informacje w zakresie możliwej do uzyskania pomocy znajdują się na stronach internetowych ambasad (http://www.zagrzeb.msz.gov.pl/pl/ oraz https://sofia.msz.gov.pl/pl/p/sofia_bg_a_pl/).

Skierowanie polskich patroli pozwoliło na objęcie zasięgiem ich działań praktycznie całego wybrzeża Adriatyku. Nawiązanie kontaktu telefonicznego z polskimi patrolami jest możliwe pod następującymi numerami telefonów:

 • w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Istarska (Pula)
  +48 664 975 847,
  w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Zadarska (Biograd)
  + 48 784 610 324,
  w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Primorsko-Goranska (wyspa KRK)
  +48 667 631669,
  w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Splitsko-Dalmatinskim (Makarska)
  + 48 784 610 534.
 • Na terenie Bułgarii patrol operował będzie na terenie działania Regionalnego Dyrektoriatu w Burgas (Nesebar) + 48 887 886 185.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020