Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Audioprzewodnik po Afrykarium

Facebook

W Afrykarium ZOO Wrocław ruszyła nowa usługa. Teraz można nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale także posłuchać profesjonalnego komentarza o nich dzięki przewodnikowi audio. Każdy może […]

fot. ZOO Wrocław

W Afrykarium ZOO Wrocław ruszyła nowa usługa. Teraz można nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale także posłuchać profesjonalnego komentarza o nich dzięki przewodnikowi audio. Każdy może wypożyczyć zestaw z słuchawkami i usłyszeć ciekawostki przygotowane przez naszych opiekunów i zooedukatorów.

Przewodnik prowadzi przez całą ścieżkę zwiedzania po Afrykarium. Nagrania uruchamiają się automatycznie po zbliżeniu się do miejsca, którego dotyczy komentarz. Urządzenie wskazuje także kierunek, w jakim należy pójść i podpowiada, gdzie znajduje się restauracja, czy toalety. Można dostosować tempo zwiedzania do swoich potrzeb, zatrzymywać się przy wybranym wybiegu na dłużej, a także powtarzać nagrania. Całość komentarza to około 65 minut, ale w praktyce zwiedzanie jest dłuższe o około 15-30 minut. Treść komentarza jest dostosowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a edukatorzy czerpali ze swojego doświadczenia starając się zainteresować każdego z słuchaczy.

fot. ZOO Wrocław

Audioprzewodnik po Afrykarium jest uzupełnieniem oferty edukacyjnej naszego zoo. Teraz każdy indywidualnie, w swoim tempie, może posłuchać profesjonalnego komentarza lektorskiego z treścią opracowaną przez naszych zooedukatorów. Chcemy przekazać szerszą wiedzę na temat zwierząt w Afrykarium każdemu, kto ma ochotę dowiedzieć się więcej mówi Marta Zajac-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj