Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Autobus pośpieszny „D” – jedni się cieszą inni protestują

Facebook

126 kończące trasę na ul. Racławickiej, w zamian - autobus pośpieszny “D” kluczący osiedlowymi uliczkami Krzyków. To zmiany w komunikacji, które już weszły w życie na południu Wrocławia.

Nie dojedziemy już autobusem 126 na pętlę Krzyki. Od soboty, zamiast kursować ul. Skarbowców i Sowią (21.01) zawraca on koło nowego mostu na Ślęzie. W zamian mieszkańcy tych dwóch ulic mają do dyspozycji przedłużoną linię 125 oraz autobus pośpieszny “D” jeżdżący z Kleciny. Wcześniej jeździł on ul. Powstańców Śląskich. Teraz – z ul. Krzyckiej skręca właśnie w Sowią, a dalej jedzie Skarbowców, Gajowicką, Hallera i dopiero wtedy wjeżdża na Powstańców Śląskich.

To zmiana, którą wywalczyli mieszkańcy ul. Skarbowców i Sowiej. Wcześniej nie było mowy o tym, żeby “D” jeździło tamtędy w zamian za autobus 126.

To efekt zbiórki podpisów pod petycją, żeby nie zabierać mieszkańcom Krzyków dogodnego dojazdu do centrum. Obecny kształt zmian – nie podoba się z kolei mieszkańcom Kleciny, którzy m.in. tracą czas oraz możliwość przesiadania się na tramwaje na pętli Krzyki. W pierwszy dzień kursowania autobusu po nowej trasie mieszkańcy protestowali na przystanku Wałbrzyska, trzymając m.in. transparenty “autobus pośpieszny, nie turystyczny”. Mają też już własną petycję do miejskich urzędników, a pod nią – ponad 2 tys. podpisów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj