Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Awaria drzwi w moderusie. To był jego pierwszy dzień na trasie

Facebook

Kolejna awaria we wrocławskim moderusie. W całkiem nowym tramwaju zepsuły się drzwi. To był pierwszy dzień jego kursowania na wrocławskich ulicach. Awaria została uwieczniona na filmie przez jednego z pasażerów.

Do awarii doszło, kiedy tramwaj wykonywał kurs na linii „7” w stronę Poświętnego. Na nagraniu, które trafiło na portal YouTube widzimy wagon unieruchomiony na ul. Trzebnickiej. I motorniczego, który ręcznie próbuje zasunąć drzwi w środkowym, niskopodłogowym członie wagonu. Walka z awarią – zgodnie z relacją naocznego świadka – trwała około 5 minut.

Po wszystkim kierującemu tramwajem udało się ruszyć z przystanku. Na końcu nagrania widnieje adnotacja, że NIE powstało ono w celu oczernienia producenta tramwaju – co jest nawiązaniem do gróźb wytoczenia pozwu, jakie firma wystosowała wobec społeczników krytykujących zakup pojazdów, jako za mało nowoczesnych.

To kolejny incydent z drzwiami w tramwajach kupionych od poznańskiej firmy. Latem ubiegłego roku z jednego z wagonów na ul. św. Mikołaja wypadła młoda kobieta. Niedługo potem zrobiło się głośno o innym pojeździe, który jechał przez ul. Peronową z niedomkniętymi drzwiami.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023