Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Awaria prądu w Siechnicach. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Facebook

W podwrocławskich Siechnicach zorganizowano ćwiczenia wojskowe na wypadek awarii prądu. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej uruchomili na miejscu kontenerową elektrownię polową.

Dzisiejsze zagrożenia zewnętrzne, które występują w całej Europie powodują pewien niepokój. Różne sytuacje mogą się zdarzać. Nawet może dochodzić gdzieś miejscowo do wyłączeń prądu. Nasz scenariusz związany jest jednak bardziej z sytuacją pogodową – podkreśla pułkownik Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W scenariuszu założono, że podczas wichury i ulewy rozpędzona ciężarówka niszczy stację transformatorową zaopatrującą w energię elektryczną prawie 400 odbiorców z Siechnic. Prądu mogą nie mieć nawet przez tydzień.

Sytuację ratują żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy na miejscu uruchamiają kontenerową elektrownię polową.

/DWOT /Materiały prasowe

W ramach ćwiczeń prąd płynący w sieci na co dzień został wstrzymany. Wojskowy sprzęt podłączono pod sieć i zasilił on w energię elektryczną mieszkańców Siechnic – tłumaczy pułkownik.

Jak przekazują żołnierze – elektrownia polowa jest w stanie zasilić w energię do kilku tysięcy rodzin lub jednorazowo na przykład szkołę czy szpital.

/DWOT /Materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023