Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Aż trzy dolnośląskie miasta w rankingu najbardziej niebezpiecznych

Facebook

Główny Urząd Statystyczny opublikował ranking najbardziej niebezpiecznych miast w naszym kraju. W pierwszej szóstce nie ma Krakowa słynącego z maczet. Nie ma też Radomia i Sosnowca. Jest za to... Sopot, Nowy Sącz, Wrocław, Katowice i Legnica i Wałbrzych.

W rankingu najbardziej niebezpiecznych miast Wałbrzych znalazł się na niechlubnym czwartym miejscu. Zanotowano tu ponad 55 czynów karalnych na tysiąc mieszkańców. Miasto może pochwalić się jednak sporą wykrywalnością sprawców, która wynosi pond 80 proc. Brawo policja!

Zaraz za Wałbrzychem jest Nowy Sącz. Wrocław znalazł się na szóstym miejscu. Na tysiąc osób dokonano średnio 44 przestępstwa. Wykrywalność sprawców wyniosła 49 proc., co oznacza, że więcej niż połowa osób, które złamały prawo, nie została zatrzymana. Mieszkańcy Wrocławia! Uważajcie na siebie!

Nie trzeba dodawać, że na podium czarnej listy znalazły się – zaczynając od trzeciego miejsca – Katowice, drugie miejsce należy do Legnicy, a pierwsze do Sopotu. Na tysiąc osób odnotowano tam ponad 60 czynów karalnych. Zastanówcie się, gdzie chcecie pojechać na wakacje… Najnowsze dane GUS-u odnoszą się do 2014 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj