Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będą nowe pasy przez trasę W-Z. Ich projektowanie pochłonęło rok

Facebook

Będą nowe przejścia dla pieszych przez trasę W-Z na wysokości ul. św. Mikołaja oraz ul. Ruskiej. Są już zaprojektowane. Dodatkowe pasy ułatwią dostanie się na tramwajowy przystanek „Rynek” w stronę Pilczyc i Leśnicy. Drogowcy wyznaczą też kolejną zebrę przez ul. Grodzką.

Ich tworzenie na papierze zajęło rok! Na oddanie ich do użytku poczekamy kolejne miesiące. „To są bardzo trudne skrzyżowania, gdzie jest dużo starej infrastruktury i dużo różnych interesów do pogodzenia” – mówi wrocławski oficer pieszy Tomasz Stefanicki:

Te komplikacje sprawiają, że prace rozciągną się nawet na kilkanaście miesięcy:

To przejście może powstać już w przyszłe wakacje. Na kolejne – łącznik pomiędzy dwoma peronami tramwajowymi przez ul. Ruską i dodatkowe pasy przy mostach Uniwersyteckich po stronie hali targowej – będzie trzeba trochę poczekać.

Wrocławianie nie mają wątpliwości – dodatkowa zebra przy przystankach tramwajowych nieopodal krzyżówki Białoskórniczej i św. Mikołaja powinna powstać już dawno:

Kierowcy nie muszą się obawiać, że przez ułatwienia dla pieszych sami coś stracą. A to – paradoksalnie – dzięki temu, że skrzyżowanie jest bardzo skomplikowane:

– wyjaśnia Stefanicki.

Wszystkie przejścia powinny być gotowe w ciągu dwóch lub trzech lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj