Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będą nowe przystanki na Placu Zgody, tzw. przystanki wiedeńskie

Facebook

Magistrat właśnie szuka firmy, która zaprojektuje nowe przystanki. Pasażerowie MPK powinni być zadowoleni, bo łatwiej będzie wsiadało się do tramwajów. Nie wszyscy muszą podzielać ich radość.

fot. facebook.com/mpkwroc/

Przystanki wiedeńskie polegają na tym, że fragment jezdni na całej ich długości jest podniesiony do wysokości chodnika. Dzięki temu ludzie wsiadający do tramwaju czy autobusu nie  muszą zadzierać nóg do góry. Wygoda to jedna korzyść. Druga to bezpieczeństwo podróżnych MPK. Przystanek taki działa trochę jak tzw. śpiący policjant. Kierowcy aut muszą zwolnić do przepisowej prędkości, jeżeli nie chcą urwać zawieszenia.

To może nie spodobać się zmotoryzowanym. Podobnie jak fakt, że budowa przystanków wiedeńskich w zasadzie uniemożliwi zlikwidowanie pasów dla autobusów, które zostały wyznaczone na środku ul. Traugutta. Przypomnę, że kierowcy chcieliby się buspasów albo pozbyć, albo przynajmniej ograniczyć czas, w którym one funkcjonują. Takie propozycje trafiły m.in. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie będzie jednak możliwe, jeżeli przystanki wiedeńskie powstaną.

Kiedy to się stanie? To na razie zagadka. Wiadomo, że do września ma powstać projekt i kosztorys. Wtedy dopiero urzędnicy zadecydują o dokładnym terminie budowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj