Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będą walczyć o przywrócenie szpitala w swoim mieście

Facebook

Najbliższy szpital z dostępną karetką jest oddalony o blisko 70 kilometrów, dlatego władze i mieszkańcy Lądka Zdroju, który przed laty posiadał własny szpital, zapowiadają akcję zbierania podpisów, aby lecznica wróciła do ich miejscowości.

Gdy w Lądku funkcjonował szpital, prowadzono w nim wiele ważnych oddziałów. W ciągu roku było tam wykonywane blisko 600 zabiegów. Ostatecznie zamknięto go w połowie lat 90. Od tamtej pory mieszkańcy tej okolicy są skazani na placówki w Kłodzku i Polanicy Zdroju. Problemem jest jednak dystans i brak miejsc dla osób, które potrzebują dłuższej opieki.

Zdaniem burmistrza, mieszkańców i części radnych brak dostępu do opieki medycznej to naruszenie podstawowych praw obywateli. Chcą przywrócenia szpitala, dostępu do całodobowej opieki, udostępnienia oddziału rehabilitacji, opieki paliatywnej i poradni ortopedycznej. Marzy im się także onkologia i podstacja pogotowia ratunkowego. 31 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Lądka Zdroju, będą zbierane podpisy wspierających inicjatywę.

Apel szpital1

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj