Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będzie 40 nowych progów zwalniających. Także na Partyzantów

Facebook

Na czternastu wrocławskich ulicach pojedziemy wolniej. I ostrożniej. Zarząd Dróg i Utrzymania miasta szuka firmy, która zainstaluje w całym mieście kilkadziesiąt tzw. "śpiących policjantów" – czyli hopek, które mają nakłonić kierowców do zmiany prędkości.

Drukarska, Partynicka, Jelenia – to niektóre spośród ulic, na których pojawią się nowe progi zwalniające. Na liście jest także ulicy Partyzantów na Sępolnie – czyli ta, po której – jak wiecie z wiadomości Radia GRA – rowerzyści mogą jeździć pod prąd, choć – z przyczyn bezpieczeństwa – nie bardzo podoba się to tamtejszej radzie osiedla. Być może, gdy kierowcy będą musieli tam zwolnić, będzie tam nieco bardziej bezpiecznie i wcale nie trzeba będzie odbierać rowerzystom tego przywileju.

Łącznie magistrat chce zainstalować w całym mieście 40 progów zwalniających. Będą też dwa tzw. azyle dla pieszych, czyli wysepki, które buduje się na środku jezdni na pasach, żeby przechodnie mogli pokonać jezdnię na dwa razy. Jeden taki azyl powstanie na skrzyżowaniu ulic Różyckiego i Chopina, drugi – na krzyżówce Sudeckiej i Lipowej.

Jeszcze przed nowym rokiem urzędnicy chcą znaleźć firmę, która się tego podejmie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2020