Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będzie kolejny remont na autostradzie A4. Trwają poszukiwania wykonawcy

Facebook

Nową nawierzchnię na 20-kilometrowym fragmencie autostrady A4 pod Wrocławiem i na dwóch autostradowych węzłach zyskają kierowcy. Urzędnicy szukają firmy, która wyremontuje odcinek nitki autostrady od Brzezimierza w stronę stolicy Dolnego Śląska.

fot. facebook.com/gddkia

Drogowcy przede wszystkim wymienią asfalt. Pojawią się też nowe odwodnienia i betonowe bariery. Prace sięgną aż do Bielan Wrocławskich. Tam do remontu pójdzie zjazd z autostrady z kierunku Opola do Wrocławia. Obejmą też niemal cały węzeł Wrocław Wschód oraz miejsce obsługi podróżnych koło Krajkowa. Ominą za to plac z bramkami opłat w Karwianach.

W tym momencie trwają poszukiwania firmy, która nie tylko wykona prace, ale też je wcześniej zaprojektuje. Roboty mają potrwać łącznie 2,5 miesiąca i zakończyć się najpóźniej w październiku. Kierowcy, tak jak przy okazji poprzednich etapów prac na A4 między Wrocławiem a Opolem będą musieli liczyć się w przeniesieniem całości ruchu na jedną jezdnię, ewentualnie z objazdami równoległą drogą nr 94. Ale urzędnicy wymagają od wykonawcy, by w czasie wakacji na autostradzie nie było żadnych utrudnień.

Wykonawcę prac poznamy w drugiej połowie marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023