Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będzie obniżanie krawężników. Podsumowujemy zgłoszenia

Facebook

Zgłoszenia na temat zbyt wysokich krawężników na przejściach dla pieszych oraz drogach rowerowych w całym mieście zebrał od mieszkańców wrocławski magistrat. Chodzi o to, by w ramach skoordynowanej akcji ułatwić życie niezmotoryzowanym uczestnikom ruchu.

fot. unsplash / pixabay.com

Problem zbyt wysokich krawężników, jak się okazuje, wciąż istnieje, bo w tym roku wpłynęło około 30 zgłoszeń. I to nawet z centrum, tam, gdzie krawężniki były już obniżane.

Ujawnia oficer pieszy Tomasz Stefanicki. Kto najczęściej zgłaszał potrzebę obniżenia krawężników? Wydawać by się mogło, że w tej grupie powinny przodować na przykład panie, które muszą męczyć się ze wciąganiem dziecięcych wózków z jezdni na chodnik. Otóż niekoniecznie.

– mówi Stefanicki. Skoro więc magistrat już zebrał informacje – pora, by je wykorzystać. Co teraz stanie się z przesłanymi zgłoszeniami i kiedy będziemy mieli w końcu wygodniej na przejściach dla pieszych?

– twierdzi oficer pieszy.

Do tej pory akcje obniżania krawężników dotyczyły głównie rowerzystów, którzy musieli przez nie „przeskakiwać’ ze swoimi jednośladami. Tym razem – dzięki stworzeniu tzw. budżetu pieszego – udało się wydzielić pulę pieniędzy i zorganizować taką akcję również z myślą o tych, którzy poruszają się na własnych nogach.

Zgłoszenia zbyt wysokich krawężników wciąż oczywiście można nadsyłać do magistratu. Będą musiały prawdopodobnie poczekać z realizacją do przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj