Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będzie sześć peronów na Wrocławiu Głównym. Jest umowa, ruszają prace

Facebook

Już nie pięć, a sześć peronów będzie na Wrocławiu Głównym. PKP Polskie Linie Kolejowe dobudują dodatkowe miejsce do zatrzymywania się pociągów. Dworzec pęka bowiem w szwach – a tymczasem rośnie liczba pasażerów i będą wkrótce uruchamiane zupełnie nowe połączenia, na nieczynnych dziś trasach.

Dodatkowe miejsce postoju składów będzie tam, gdzie zatrzymywały się one podczas remontu dworca i w czasie Euro 2012. Zostanie ono jednak zbudowane zupełnie od nowa:

– mówi Bohdan Ząbek z PKP Polskich Linii Kolejowych. Prace miały ruszyć wprawdzie wiosną, jest więc pewien poślizg – ale wygląda na to, że nie ma już żadnych przeszkód dla rozpoczęcia robót:

Trzeba bowiem pamiętać, że już wkrótce – po wielu latach – zostaną oddane do użytku nowe trasy: do Sobótki i Kobierzyc czy do Jelcza przez Wojnów, Nadolice i Chrząstawę. A już jesienią mają zacząć jeździć pociągi do Lubina.

Prócz „przebicia” do tunelu głównego dworca, będą też funkcjonowały schody prosto na przystanki MPK na Suchej. W miejscu tych, z których korzystaliśmy gdy działał „stary” peron 6. Tutaj warto spytać – czemu po prostu on nie mógł zostać oddany pasażerom?

„Ta budowla miała charakter tymczasowy” – wyjaśnia Bohdan Ząbek:

Oczywiście nowy peron będzie znajdował się już poza halą peronową dworca. Ale zostaną na nim zamontowane trzy wolnostojące wiaty przystankowe, które dadzą podróżnym schronienie przed deszczem czy słońcem.

 

Dodajmy, że już dzisiaj w godzinach szczytu pociągi ledwo mieszczą się na dworcu. Bywa, że na jednym torze stoją nawet dwa składy odjeżdżające w różnych kierunkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023