Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„BESTIOBUS”. Prezes MPK wnioskuje do policji i straży miejskiej o ochronę

Facebook

Przejawy agresji antyszczepionkowców również we Wrocławiu. Wiata przystanku i mur kościelny, przy którym w niedzielę stanął mobilny punkt szczepień zostały oszpecone nienawistnymi hasłami. Szef MPK, Krzysztof Balawejder, zwrócił się o cykliczną obecność prewencyjną policji i straży miejskiej, tam gdzie stanie SZCZEPCIObus.

To nie pierwsze takie przejawy agresji. Jeszcze w lipcu w miejscach szczepień mobilnego punktu pojawiały się pojedyncze osoby, które rzucały w stronę lekarzy nienawistne hasła. Na szczęście nie doszło wtedy do agresji fizycznej.

Wsparcie służb i nagroda pieniężna

Prezes spółki zwrócił się do komendantów Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Straży Miejskiej Wrocław o cykliczną obecność prewencyjną SZCZEPCIObusa. Ma to zapobiec ewentualnym aktom agresji, do których doszło ostatnio na terenie innych punktów szczepień w Polsce.

– Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw COVID-19 – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Deklaruję, że każdy taki wybryk będzie automatycznie przedłużał służbę SZCZEPCIObusa o kolejne dwa dni. To około 300 zaszczepionych extra. Osobie, która wskaże sprawców tego czynu przekażę nagrodę 4000 złotych ze środków własnych – dodaje.

Aktualny harmonogram autobusu-mobilnego punktu szczepień:

4 sierpnia – środa

  • 9:00 – 12:30 Psie Pole – ryneczek
  • 13:00 – 17:00 Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Swojczyckiej 118

5 sierpnia – czwartek

  • 12:00 – 20:00 Aleja Bielany

7 sierpnia – sobota

  • 10:00 – 18:00 Hydropolis

8 sierpnia – niedziela

  • 9:00 – 12:30 Kościół pw. Odkupiciela Świata przy ulicy Macedońskiej 2
  • 13:00 – 16:00 Rzymskokatolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu – Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 10

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

 

Mateusz Czmiel

Mateusz Czmiel

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj