Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bez pszczół nie ma przyszłości – konferencja European Bee Garden na UPWr

Facebook

O godz. 10 w Sali AZ na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przy ulicy Józefa Chełmońskiego 38, rozpocznie się konferencja „European Bee Garden”.

fot. mat. prasowe UPWr

To kolejna inicjatywa zrealizowana w ramach wspólnego projektu Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego promująca działania na rzecz ochrony bioróżnorodności. W programie konferencji znalazły się spotkania z ekspertami i wykłady na temat roli owadów zapylających w ekosystemie, zalet i korzyści płynących ze stosowania pszczelich produktów oraz funkcjonowania pasiek w przestrzeni miasta.

fot. mat. prasowe UPWr

Możemy podzielić się już swoimi doświadczeniami związanymi z gospodarką pasieczną, ponieważ od kilku miesięcy przy naszej uczelni działa Europejska Pasieka Miejska, którą w czerwcu stworzyliśmy wspólnie z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Na terenie uniwersytetu stanęło 8 uli, w których zamieszkało kilkaset tysięcy owadów – rodziny pszczele świetnie zaadaptowały się w nowych warunkach, a tymczasem powoli przygotowują się do zimy. Kiedy temperatura na zewnątrz spada, rodzina pszczela tworzy tzw. kłąb zimowy, w którym panuje nawet 30 stopni Celsjusza, co umożliwia owadom przetrwanie chłodnych miesięcy.

– opowiada dr inż. Barbara Król z Uniwersytetu Przyrodniczego

Uczestnicy konferencji będą mieli również okazję poznać działania na rzecz ochrony owadów zapylających, realizowane przez Unię Europejską w ramach strategii na rzecz różnorodności biologicznej 2030.

W spotkaniach z ekspertami można wziąć udział również online, śledząc konferencję w mediach społecznościowych Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023