Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezlitosna Gwardia Wrocław! Pewne zwycięstwo 3:0 z wiceliderem 1. Ligi!

Facebook

Wrocławscy siatkarze w pięknym stylu wrócili do Hali Orbita po 12 latach. Gwardia pewnie pokonała 3:0 Stal Nysa i jest to dobry prognostyk na nadchodzące play-offy. Zagubieni zawodnicy z Nysy nie potrafili odpowiedzieć na kolejne ciosy Gwardzistów.

fot. Ola Sopuch
fot. Ola Sopuch

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego. Wrocławianie szybko i pewnie pokonali mocny zespół, który ma aspiracje na awans do PlusLigi. Rywalizacja ze Stalą Nysa, ma we Wrocławiu, spore tradycje. Zarówno na przestrzeni lat, od walki o utrzymanie w PLS, jak i samej walki o awans do elity, na graniu w I lidze kończąc.

Stal od ponad 10 lat bezskutecznie próbuje awansować do PlusLigi. W Nysie świętowano już wiele pierwszoligowych medali, ze złotem włącznie, ale na przeszkodzie najczęściej stawały kwestie pozasportowe. Albo przepisy, dotyczące braku możliwości awansu, albo infrastruktura, gdzie legendarny nyski „kocioł”, nie spełniał wymogów licencyjnych na organizacje spotkań w PlusLidze. Obecnie Stal to jednak miejsce, gdzie wydaje się, wszystkie siły skupione są na awansie. A nowej hali można tylko pozazdrościć, także we Wrocławiu.

Jeśli o hali mowa, dalej nie wiemy gdzie ostatecznie osiedli się Gwardia Wrocław. Trener i zawodnicy nie ukrywają, że chcieliby rozgrywać kolejne spotkania w Orbicie. Po przymusowej wyprowadzce z hali przy ul. Krupniczej ich los nadal pozostaje niepewny.

Gwardia zagrała we wrocławskiej Hali Orbita pierwszy raz od 12 lat.

Mówi, Maciej Naliwajko, kapitan Gwardii Wrocław

Kibice dopisali, zawodnicy nie ukrywali, że lepiej się grało przy takiej frekwencji.

Mówi, Łukasz Lubaczewski, MVP spotkania.

Trener Gwardii jest zadowolony ze skuteczności swojego zespołu.

Mówi, Piotr Lebioda, trener Gwardii Wrocław.

Kolejne, ostatnie w sezonie zasadniczym spotkanie, Gwardia Wrocław zagra 2 marca z APP Krispol Września.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj